Tato webová prezentace je vytvořena s ohledem na maximální přístupnost obsahu. Splňuje všechny důležité zásady přístupnosti podle Pravidel přístupnosti pro weby veřejné správy.

Uspořádání a ovládání stránek je navrženo tak, aby stránky byly dostupné jak pro alternativní prohlížeče, tak i pro osoby se specifickými potřebami. Některé texty nejsou definovány v relativních jednotkách. Pro zvětšení je potřeba použít systémových nástrojů (nastavení prohlížeče).

Kód stránek je vytvořen v souladu s normou HTML 5 a pomocí kaskádových stylů CSS. Stránky jsou přístupné i po vypnutí Javascriptových funkcí bez ztráty obsahové a navigační informace.

Některé informace na tomto serveru jsou nabízeny v podobě dokumentů standardního formátu PDF, a to zejména z takových důvodů, že buď obsahují typografické prvky a formátování, které webový formát nepodporuje, nebo jsou příliš velké a je vhodné jejich stažení. Pro zobrazení těchto dokumentů je ideální mít nainstalovaný prohlížeč Adobe Reader, který je zdarma ke stažení z internetového serveru společnosti Adobe. Téměř všechny současné prohlížeče (Chrome, Edge, Opera, Firefox…) podporují zobrazení PDF souborů přímo ve svém okně.

V některých případech je dokument zveřejněn ve formátu DOC(X), XLS(X). Takovýto soubor dokáže zobrazit a editovat většina běžně dostupných kancelářských balíčků (MS Office, LibreOffice).

Vaše případné náměty či informace o problémech při zobrazovaní těchto stránek můžete zaslat na adresu obec.kukle@kukle.cz.